رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اطلاع رسانی و تبیین اهمیت پژوهش، کلیدی ترین وظیفه در هفته پژوهش است


23 آبان, 1395 - 13:41 -- اداره کل روابط ...
رییس کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد هفته پژوهش استان:

اطلاع رسانی و تبیین اهمیت پژوهش، کلیدی ترین وظیفه در هفته پژوهش است

علیرضایی، رییس کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد هفته پژوهش و فناوری استان، اطلاع رسانی و تبیین اهمیت پژوهش را کلیدی ترین وظیفه این کمیته در هفته پژوهش اعلام کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"نصرت اله علیرضایی" پیش از ظهر امروز در اولین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد هفته پژوهش و فناوری استان که با حضور خانکی، معاون  و آسیابانها مدیر پژوهش دانشگاه بین الملل امام خمینی (ره) و اعضای این کمیته در محل سالن جلسات رییس دانشگاه برگزار شد با بیان این مطلب افزود:اهمیت امر پژوهش و تبلیغات در برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها با توجه به فضای کنونی در دنیا امری بدیهی است و تا زمانی که به یک دغدغه در بین اساتید و اصحاب قلم تبدیل نشود به نتیجه نخواهد رسید.
وی ادامه داد: تبیین و اطلاع رسانی در خصوص اهمیت و جایگاه  پژوهش و فناوری از کلیدی ترین ومهم ترین وظایفی است که اعضای کمیته بایستی مورد توجه قرار دهند و با یک ارتباط موثر و دوسویه با اعضای ستاد در استان عملکرد و وظایف آن ها را به اطلاع عموم برسانند.
مدیرکل روابط عمومی استانداری در ادامه بیان کرد: به منظور با شکوه برگزار شدن هفته پژوهش و فناوری در سطح استان، بعد تبلیغات و اطلاع رسانی اهمیت ویژه ای اهمیت ویژه ای پیدا خواهد کرد.
وی در ادامه به تشریح وظایف کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد بزرگداشت هفته پژوهش در استان پرداخت و افزود:اطلاع رسانی مناسب در باره اهمیت و جایگاه استانی پژوهش و فناوری با یک برنامه زمان بندی مشخص؛ اطلاع رسانی مناسب درباره فراخوان برگزاری نمایشگاه استانی هفته پژوهش و فناوری؛اطلاع رسانی مناسب درباره فراخوان برگزاری جشنواره استانی هفته پژوهش و فناوری؛ اطلاع رسانی مناسب درباره فعالیت های ارایه شده در محل نمایشگاه با هماهنگی کمیته اجرایی؛اطلاع رسانی برگزاری نمایشگاه و جشنواره برای افزایش میزان بازدید؛ ارسال دعوت نامه های مدعوین؛ تهیه راهنما جهت شرکت کنندگان در نمایشگاه و جشنواره با همکاری کمیته اجرایی؛ اطلاع رسانی در باره نتایج داوری جشنواره و نمایشگاه؛ هماهنگی با مسئولین و مطلعین حوزه پژوهشی و فناوری برای انجام مصاحبه و حضور در برنامه های مختلف؛هماهنگی برای پوشش خبری مناسب نمایشگاه و جشنواره با دعوت از رسانه های گروهی؛هماهنگی با خبرنگاران و صدا و سیما جهت درج اخبار و مصاحبه های مربوط به هفته پژوهش و فناوری درسطح استان(همایش، نمایشگاه، جشنواره و...)؛ ساخت تیزرهای تبلیغاتی مرتبط و هماهنگی با صدا و سیمای استان جهت پخش آن ها؛ اتخاذ تدابیر لازم برای اطلاع رسانی مناسب و به موقع اخبار مربوط به ستاد استان هفته پژوهش و فن آوری؛هماهنگی با صداو سیمای استان برای استفاده از فرصت ها و برنامه های کلیه شبکه ها جهت اطلاع رسانی شایسته اهداف و برنامه های هفته پژوهش و فناوری؛ وانجام سایر ماموریت ها و کارهای ارجاعی از رییس ستاد از وظایف ابلاغی این کمیته در استان می باشد.
علیرضایی در ادامه به معرفی رییس و اعضای این ستاد در استان پرداخت و افزود: استاندارقزوین به عنوان رییس ستاد این مسئولیت مهم را برعهده دارد و بعد از ایشان، شورای سیاست گذاری به انجام وظایف محول شده در استان می پردازد.
وی ادامه داد: دبیرکل ستاد ،دکتر نائینی رییس دانشگاه بین الملل امام خمینی (ره)؛ مسئولیت کمیته علمی با دکتر آراسته دانشگاه علمی و کاربردیاست ودبیر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری فن بازارنیز برعهده دکتر موسی خانی رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین است وهمچنین دبیر کمیته اجرایی و مسئول دبیرخانه  بر عهده دکتر آسیابانها؛ دبیر جشنواره ایده های برتربه دکتر گرجی پارک علم و فناوری سپرده شده است.
وی ادامه داد: دبیر جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری و منتخب استان دکتر خانگی معاون پژوهشی بین الملل امام خمینی (ره)؛ ودبیر جشنواره دانش آموزی استان ها نیز به سالار قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان سپرده شده است.
مدیر کل روابط عمومی استانداری افزود:فعالیت این کمیته در گرو میزان اهمیت و فعالیت اعضای ستاد و مسئولان سایر کمیته هاست که امید است با مشارکت، هم فکری و هم افزایی شاهد برگزاری هفته پژوهشی پربار و اثربخش در استان باشیم.
وی اطلاع رسانی مناسب و موثر را بر عهده رسانه ی ملی و سایر رسانه ها در استان اعلام کرد و افزود: در امر اطلاع رسانی مناسب در استان صدا و سیما به عنوان رسانه ملی در استان  نقش موثری دارد که امید است با ارتباط  دو سویه با اعضای ستاد و مسئولان کمیته ها در راستای تنویر افکار عمومی  با هدف تقویت پژوهش و فناوری یاریگر ستاد در انعکاس فعالیت ها به مردم استان باشد.
رییس کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد هفته پژوهش استان بر اطلاع رسانی مناسب در فضای مجازی با استفاده از امکانات این حوزه در این هفته توسط اعضای کمیته تاکید کرد و افزود: امید است با تلاش و کوشش حداکثری اعضای کمیته در این هفته شاعد فعالیتی منسجم و موثر باشیم.
وی در ادامه، بر ضرورت اطلاع رسانی مناسب از جشنواره ها و نمایشگاه های ویژه این هفته دراستان نیز تاکید کرد.
در این نشست اعضای کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد هفته پژوهش استان در سخنانی میزان آمادگی خود را با امکانات و ظرفیت های موجود در راستای اطلاع رسانی و وظایف کمیته به همراه پیشنهادهایی ارایه کردند.
در این جلسه احکام اعضاء با امضای رییس دانشگاه بین الملل امام خمینی(ره) به آن ها اهدا شد.